Weerhistorie: winterweer in regio Eindhoven 2025-2026

De afgelopen winter (december, januari en februari) was te warm, te droog en qua zonneschijn normaal.

Temperatuur.

De afgelopen winter was met een gemiddelde temperatuur van 5,1 graden 1,3 graden te warm. Vooral eind februari verliep lenteachtig. Op 25 februari werd het bijna record warm: 19,8 graden. Januari was wat te koud. Vooral toen er aan het begin van de maand 20 cm sneeuw viel. Ook werd er in die maand op de 11e de laagste wintetemperatuur gemeten: -7,3 graden. Er werden deze winter maar 3 ijsdagen gemeten (temperatuur hele dag onder nul graden) en 29 vorstdagen, waarbij de minimumtemperatuur onder nul was.

Neerslag.

Ondanks de sneeuwdump begin januari verliep de winter vrij droog. 150 millimeter tegen 199 millimeter normaal. In december werd maar 21,2 mm gemeten en dat was recorddroog. De natste dag was 9 januari toen er 12,6 mm werd geregistreerd. Er waren 36 droge dagen. Januari en februari hadden een normale hoeveelheid neerslag. Op 17 dagen sneeuwde het deze winter, vooral in januari.

Zonneschijn.

Dankzij de zonnige december werd er deze winter toch een gemiddeld aantal uren zon gemeten: 211,5 tegen 212,3 normaal. Opvallend waren de zeer zonnige kersdagen; een zeldzaamheid. De zonnigste dag was 25 februari met 9,7 uur zon. Op 18 dagen was het zonloos en op 8 dagen werd een zonnige dag opgetekend.

Wind.

Er werd geen stormweer geregstreerd deze winter. De hoogste windstoot was op 28 februari met 19 meter per seconde (70 km/uur).

War mij betreft waren de drie meest opvallende weermomenten van de afgelopen winter: de zonnige kerstdagen; de 20 cm sneeuw op 4 januari en het abrupte zonnige en warme lenteweer vanaf 25 februari.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *